ساخت سوله

سوله,ساخت سوله,سوله سبک,سوله ارزان,اجرای سوله,سوله سازی,لیست قیمت سوله دست دوم,طراحی سوله,سوله خرپایی,امیر سوله,سوله کارخانه,سوله انبار،سوله کارگاه,سوله نمایشگاه

 

​ساخت سوله | سوله 
     ساخت سوله

 

در این مقاله سعی داریم ، با زبان کاملا عامیانه و بیان کاملا سلیس، شما را راهنمایی کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای ساخت سوله خود داشته باشید و با سوله سازی کاملا آشنا شوید.

پس با ما همراه باشید و کمی وقت بگذارید تا شما عزیزان را برای ساختن سوله مورد نظرتان بدون تبلیغات و اطلاعات غلط راهنمایی کنیم.

گام اول و دوم : تعیین ابعاد مناسب برای ساخت سوله موارد تاثیر گذار در قیمت و…. + جرثقیل سوله ( همین صفحه )
گام سوم : معرفی انواع سوله + معایب و مزایای هر کدام ( بهترین انتخاب برای کسب کار شما )
گام چهارم : دفترچه محاسبات
گام پنجم: نوشتن بهترین قرارداد سوله و نکات مهم آن

 

سوله,ساخت سوله,سوله سبک,سوله ارزان,اجرای سوله,سوله سازی,لیست قیمت سوله دست دوم,طراحی سوله,سوله خرپایی,امیر سوله,سوله کارخانه,سوله انبار،سوله کارگاه,سوله نمایشگاه

 

گام اول:

 

سوله | ساخت سوله و تعیین ابعاد مناسب

 

خب برای سوله سازی اولین گام شما باید ساخت سوله و تعیین ابعاد مناسب باشد. تا وقتی که شما اندازه ای عرض طول و ارتفاع نداشته باشید واقعا نمی توانید بهترین تصمیم را برای نوع و روش ساخت سوله خود بگیرید، زیرا سوله سازی سه روش اصلی و متفاوت دارد و حتی جنس و نوع مصالح نیز ، که در این سه نوع سازه استفاده می شود ، با هم فرق دارد.

قیمت ساخت هر متر سوله هر کدام از این سه روش در ابعاد مورد نظر با هم متفاوت است و شما با خواندن کامل این مقاله متوجه خیلی از آیتم ها خواهید شد که می توانید در نهایت با کمترین هزینه بهترین سوله را برای خود بسازید.


مثال : ساخت یک سوله با دهانه زیر ۱۵ متر و ارتفاع حداکثر ۶ متر ، با روش سوله سبک خرپایی مناسب نیست و بهترین روش و اقتصادی ترین روش، ساخت سوله تیر ورقی یا همان سازه های سنگین سنتی قدیمی می باشد. در ادامه مقاله این مبحث را کاملا باز خواهیم کرد.

خب در شروع شما برای ابعاد سوله باید ۳ آیتم را در نظر بگیرید:

 

۱-ابعاد دهانه سوله :

 

دهانه سوله به عرض سوله و یا اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم ، به سمت ورودی سوله گفته می شود.

در تعریف دیگر می توان دهانه سوله را اینطور تعریف کرد که:

همیشه در ساخت سوله از دو ردیف ستون ( سمت چپ و سمت راست ) استفاده می شود و فاصله این ستون ها از یکدیگر ۶ متر می باشد، همیشه این ستون ها در طول سوله کار می شود و در سمت دهانه سوله ستونی کار نمی شود.


به عنوان مثال سوله زیر ۲ دهانه دارد که شما آن را از همان سمت دهانه می بینید و سمت راست و چپ ستون های سوله می باشند ، که این طول سوله می باشد.

 

 

سوله,ساخت سوله,سوله سبک,سوله ارزان,اجرای سوله,سوله سازی,لیست قیمت سوله دست دوم,طراحی سوله,سوله خرپایی,امیر سوله,سوله کارخانه,سوله انبار،سوله کارگاه,سوله نمایشگاه

 

خب با توجه به مثال بالا متوجه شدید که گرچه مساحت هر دو یکی بود اما قیمت ساخت دیوار در حالت اول بیش از ۵ برابر و قیمت ساخت فونداسیون نیز بیش از ۵ برابر گرانتر می شد.

توجه کنید که هزینه ساخت سوله ( اسکلت سازه ) با دهانه بزرگتر گرانتر می شد اما هزینه اجرای فونداسیون و دیوار به شدت کاهش پیدا می کرد ، پس میزان دیوارچینی و فونداسیون کم می شد و  جبران قیمت بیشتر دهانه را ، در مثال دوم می کرد ، و اینکه به این نکته هم توجه کنید که ، ارزش ملک و حتی اجاره سوله هم افزایش پیدا می کرد ، تازه همه چیز به ساخت سوله ختم نمی شود بلکه بعد از ساخت ، در میزان نیروی کاری و کارگری که در آن سوله قرار است فعالیت کنند نیز تاثیر گذار هست.

 

مثال : در حالت اول اگر یک کارگر بخواهد از ابتدای سوله به انتهای سوله برود و یک ابزاری را به ابتدای سوله برگرداند باید ۲کیلومتر مسیر را طی کند یعنی هزار متر برود و ۱۰۰۰ متر برگردد. اما در حالت دوم یک کارگر برای همین کار فقط ۲۰۰ متر باید طی کند، یعنی ۱۰۰ متر برود و صد متر هم برگردد. یادتتن باشد که این همه اختلاف با یک مساحت یکسان است!!!!!


مثال بالا یک مثال خیلی راحت بود فقط کافیه خودتان ۳۰ ثانیه زمان بگذارید و در ماشین حساب ، حساب کنید.

 

سوله,ساخت سوله,سوله سبک,سوله ارزان,اجرای سوله,سوله سازی,لیست قیمت سوله دست دوم,طراحی سوله,سوله خرپایی,امیر سوله,سوله کارخانه,سوله انبار،سوله کارگاه,سوله نمایشگاه
نمونه ساخت سوله با دهانه بزرگ

 

2-ابعاد طول سوله :

طول سوله در ساخت سوله ، به اصطلاح به عمق سوله گفته می شود.

طول سوله در قیمت هر متر مربع سوله   ( قیمت  واحد )  تاثیر چندانی ندارد و همانطور که گفته شد بیشترین تاثیر در قیمت هر متر مربع سوله سازی ارتفاع و دهانه سوله است . البته اگر طول یک سوله خیلی کم باشد در قیمت ساخت سوله تاثیر گذار است.

اگر مشتاق به بررسی این موضوع هستید که چرا ، طول کم سوله بر قیمت آن و وزن سازه تاثیر می گذارد، لطفا بر روی لینک زیر کلیک فرمایید و پس از مطالعه مجدد به همین صفحه برای خواندن ادامه مطالب باز گردید:


تاثیر طول سوله بر مبلغ و وزن سازه

نکته:
فقط یک نکته خیلی ریز در بحث طول سوله وجود دارد ، و آن این است که بهتر است طول سوله مضربی از ۶ باشد ، رعایت این نکته به طور نامحسوسی می تواند در قیمت سوله موثر باشد.


۳- ارتفاع سوله :

خب معنی ارتفاع سوله که کاملا مشخص است و نیازی به توضیح نیست ، ولی ، باید دو تا اصطلاح را بشناسید:

۱- ارتفاع کناره

۲- ارتفاع تاج

ارتفاع کناره به ارتفاع مفید سوله میگویند ، یعنی در ابتدای شروع سوله ، از زمین تا زیر سقف ، یا به عبارت دیگر ارتفاع کامل دیوار.

اما ارتفاع تاج:
اجرای سقف سوله به دو روش مرسوم است یکی سقف هشتی و یکی سقف قوسی. سقف سوله همیشه شیب دار هست و فقط به دو روش قوسی و هشتی قابل اجرا است ، حال این شیب باعث می شود که همیشه ارتفاع سقف در وسط سوله بلند تر باشد که به بلند ترین نقطه تاج سوله میگویند.

در عکس زیر، دقیقا به نقطه ای که تیر جرثقیل بر فراز آن است، تاج سوله می گویند

 

سوله,ساخت سوله,سوله سبک,سوله ارزان,اجرای سوله,سوله سازی,لیست قیمت سوله دست دوم,طراحی سوله,سوله خرپایی,امیر سوله,سوله کارخانه,سوله انبار،سوله کارگاه,سوله نمایشگاه
سقف سوله بصورت هشتی

 

سوله,ساخت سوله,سوله سبک,سوله ارزان,اجرای سوله,سوله سازی,لیست قیمت سوله دست دوم,طراحی سوله,سوله خرپایی,امیر سوله,سوله کارخانه,سوله انبار،سوله کارگاه,سوله نمایشگاه
سقف سوله بصورت قوسی

 

 

گام دوم :

جرثقیل سوله

 

خب رسیدیم به گام دوم و مبحث ساخت جرثقیل در سوله. اگر می خواهید ساخت سوله ای را کلید بزنید باید قبل از آن بدانید که کسب کار شما و کارخانه ای که قرار است احداث کنید ، نیاز به جرثقیل دارد یا خیر؟

 جواب  : اگر جواب منفی بود ، که هیچی اصلا به این بخش توجه نکنید و مستقیم به بخش بعدی بروید بعد از پایان این صفحه به گام سوم یعنیانواع سوله بروید، اما اگر جواب مثبت بود این گام را هم مطالعه فرمایید.


سوال اول: چرا قبل از سفارش سوله باید بدانیم که جرثقیل سقفی می خواهیم یا خیر؟

جواب : زیرا جرثقیل سقفی روی ستون های سوله سوار می شود و تمام وزنی را که قرار است بلند کنند را به ستون سوله انتقال می دهد ، بنابر این باید در ساخت سوله ای که جرثقیل دارد ستون ها را با توجه به ظرفیت جرثقیل سقفی قوی تر گرفت.

مناسب ترین ابزاری که برای مکان سرپوشیده ای مثل سوله که محدودیت ارتفاع دارد برای بلند کردن اجسام سنگین به کار می رود همین جرثقیل های سقفی هستند.


انواع متداول جرثقیل:


۱ – جرثقیل سقفی
۲- جرثقیل دروازه ای
 


جرثقیل سقفی:

دلیل اینکه مناسب ترین جرثقیل ، جرثقیل سقفی است ، این است که :

۱ – به کار گیری جرثقیل سقفی در ساخت سوله ، ایمن ترین راه برای جابجایی تجهیزات سنگین می باشد.
۲ – جرثقیل سقفی تقریبا ۹۰ درصد فضای سوله را برای کنترل و جابجایی تجهیزات سنگین پوشش می دهد.
۳- مخارج و هزینه های همچون برق و سرویسهای دوره ای جرثقیل سقفی نسبت به انواع دیگر جرثقیل ها پایینتر است.
۴ – کاربری این جرثقیل ها بسیار ساده بوده و نیاز به تخصصی ندارد.


ساخت سوله , سوله , جرثقیل ثقفی
نمونه ای از جرثقیل سقفی

 


جرثقیل دروازه ای :

جرثقیل دروازه ای کاربرد مخصوص خودش را دارد. و اغلب در سوله سازی استفاده نمی شوند .

اما گاهی اوقات هم در سوله سازی استفاده می شوند. مثلا در زمانهایی که یک سوله ای از قبل ساخته شده و بار جرثقیل سقفی در ستون سازه محاسبه نشده است، اینجاست که مجبور می شوند برای پیشروی کار ، روی به جرثقیلهای دروازه ای بیاورند.

جرثقیل دروازه ای اصولا در طول مسیر خود ، بر بروی ریل هایی که برای آن تعبیه شده حرکت می کنند البته نوعی از آن هم هست که به صورت مستقل بر روی چرخ حرکت می کند و نیازی به ریل ندارند.

از این نوع جرثقیل بیشتر در بنادر و بارانداز ها و در کل محیطهای باز استفاده می شوند.

جرثقیل های دروازه ای انواع زیادی دارند مثل جرثقیل دروازه ای تک پل ، دو پل ، با ریل و یا با چرخ که به دلیل کم استفاده بودن خیلی این بحث را باز نمی کنیم.

 

ساخت سوله , سوله , جرثقیل دروازه ای
نمونه ای از جرثقیل دروازه ای چرخ دار

 


روند اجرایی در سوله سازی
 

در مرحله اول بعد از ارائه پیش فاکتور و مشخص شدن وزن و قیمت نوبت به عقد قرارداد میرسد و بعد از مرحله قرارداد باید شرکت سوله ساز نقشه های اسکلت فلزی سازه و نقشه اجرای فونداسیون متناسب با آن را تهیه و در صورت نیاز برای اخذ تاییدیه به کارفرما تسلیم کند.

مرحله بعدی در ساخت سوله تهیه متریال مرغوب که متناسب با نوع و روش ساخت سوله میباشد.

 

از جمله این متریال: خرید فولاد مصرفی ، اتصالات سازه (پیج و مهره و مهارکش) رنگ و… میباشد که نوع و مدل هر کدام از اینها برای هر سازه متفاوت است، به عنوان مثال نوع رنگی که برای مناطق مرطوب استفاده میشود ( اپوکسی ) با رنگی که در مناطق خشک استفاده میشود متفاوت است. ( یکی از موارد پر اهمیت که بسیاری از کارفرمایان به دلیل آشنا نبودن با این صنعت آسیب میبینند همین استفاده از متریال نامرغوب میباشد. چند روز پیش قیمت ساخت بسیار پایین یکی از سوله سازان در تهران توجه ما را به خودش جلب کرد، زیرا به قدری قیمت پایین بود که هر طور که ما محاسبه میکردیم هیچ سودی نداشت بلکه ضرر هم برای سوله ساز داشت!! برای همین خواستیم که دلیل این موضوع را جویا شویم که اگر تکنیک مهندسی جدیدی هست ما هم فرا بگیریم اما متاسفانه متوجه شدیم که این سوله ساز به جای استفاده از ورق st37 از ورق نامرغوب st33 استفاده میکند که این هم به نوع خودش یک کلاهبرداری محسوب میشود، لازم بذکر است که این ورقها مقاومت بسیار پایینتری دارد)

از این مرحله کم کم روند کارها به صورت اجرایی شده و با توجه به نقشه، فولاد خریداری شده برش خورده و با دستگاه های موجود خم و نورد میشود و سپس به شیوه خال جوش قطعات به هم دیگر متصل میگردند.

در این مرحله بعد از تایید شدن نوع مونتاژ توسط ناظر، قطعات به صورت کامل به هم جوش میخورند. البته باید دقت کنید که نوع جوش، در کیفیتساخت سوله بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال شرکت امیر سوله در این راستا  برای جوشکاری قطعات سازه از گاز محافظ Co2 استفاده میکند و تمامی تکنسین های جوشکار بسیار وارد و مجرب هستند .

مرحله بعدی اسپاتر برداری است که به اصطلاح تمیزکاری سازه نیز گفته میشود. اصولا بعد از جوش، قطعات نوعی چربی به خود میگیرند و نیز در زمان جوشکاری قسمتی از جوش به اطراف محل هم میرسد که اینها با ابزار آلات خاصی تمیز و لایه برداری میشوند.

همانطور که در بند دوم توضیح دادیم سازه با توجه به شرایط محیطی و کاربری رنگ آمیزی میگردد.

در طی زمانی که مراحل بالا در حال پیش روی است باید فونداسیون سوله هم ساخته شود که زمان ساخت به حداقل برسد.

در این مرحله با توجه به ابعاد سازه باید قطعات سازه بارگیری و از شرکت سوله سازی به محل نصب منتقل گردد. ( نکته مهم در این قسمت اینه که باید یک ناظر از طرف کارفرما در هنگام بارگیری در محل شرکت وجود داشته باشد که وزن های قطعات سازه را دقیقا تحویل بگیرد. زیرا بعضی از شرکت های سوله ساز که تعداد آنها کم هم نیست در این زمان وزن ها را دستکاری میکنند تا از این راه بتوانند مبالغ سنگینتری از کارفرما دریافت کنند و یا سازه ای را میسازند که از نظر وزنی، وزن کمتری نسبت به قرارداد دارد، که این همان کم فروشیست و اگر کارفرما متوجه گردد شامل قانون و مقرراتیست که میتواند به راحتی فرد خاطی را تنبیه و در صورت لزوم قرارداد را با توجه به اخذ ضرر و زیان فسخ کنند.

بعد از انتقال نوبت به نصب کلیه قطعات بر روی سازه میشود که نصب آن توسط خود شرکت سوله ساز انجام میگردد پس باید در زمان قرارداد به هزینه های نصب هم توجه فرمایید. نکته دیگری که در اینجا حا‌ئز اهمیت است، این است که کلیه قطعات سازه به صورت جزء به جزء در قرارداد آورده شود زیرا بعضی از شرکت ها در زمان قرارداد نوشتن قیمتها را کمتر اعلام میکنند تا قرارداد را ببندند، سپس بعد از نصب کار به عنوان مثال میگویند؛ سازه شما نیاز به والپست و باد بند هم دارد که باید جدا خریداری کنید!!!! و به این طریق باز کلاه برداری هایی انجام میدهند.  ( پس پیشنهاد ما به شما این است که حتما گام چهارم و پنجم را که لینک آن در پایین همین مطالب مراحل ساخت است و در مورد دفترچه محاسبات و شیوه صحیح نوشتن قرارداد سوله میباشد را حتما مطالعه فرمايید.


مراحل بعد از نصب سازه

 

بعد از نصب کامل سازه بر روی فونداسیون و مونتاژ کردن تمامی قطعات نوبت به پوشش سقف میرسد که پوشش سقف با توجه به کاربری سوله و شرایط محیطی منطقه متفاوت میباشد.

اجرای دیوار چینی مرحله بعدی میباشد که این نیز نسبت به نوع کاربری و نیاز کارفرما دارای متریال مصرفی متفاوتی هست از جمله  بلوک ، آجر ، ساندویج پنل و…. میباشد. 
مراحل بعدی شامل کف سازی، برق و تاسیسات میشود .

 

انواع طراحی سقف سوله

 

طراحی نوع و شکل سقف در سوله سازی انواع مختلفی دارد که این مدل ها شامل:
 

سقف های هشتی : سقف های هشتی سقفهایی هستند که قسمت تاج در وسط دهانه بلند ترین ارتفاع را دارند و با شیب تعریف شده به دیوارها منتهی میشوند. در اصطلاح به این نوع سقف ،سقف هشتی میگویند زیرا مثل عدد ۸ میباشد.


سوله,ساخت سوله,سوله سبک,سوله ارزان,اجرای سوله,سوله سازی,لیست قیمت سوله دست دوم,طراحی سوله,سوله خرپایی,امیر سوله,سوله کارخانه,سوله انبار،سوله کارگاه,سوله نمایشگاه
نمونه سقف هشتی


 

سقف های هشتاد و هشت : سقفهای هشتاد و هشت هم همانطور که از اسمش مشخص است تشکیل شده از دو سقف هشتی به هم چسبیده که ظاهر آن مثل عدد ۸۸ میباشد. این سقفها بیشتر برای سوله های تیرورقی که دارای دهانه های بزرگ همراه با ستون میانی هستند استفاده میشود.

 

سوله,ساخت سوله,سوله سبک,سوله ارزان,اجرای سوله,سوله سازی,لیست قیمت سوله دست دوم,طراحی سوله,سوله خرپایی,امیر سوله,سوله کارخانه,سوله انبار،سوله کارگاه,سوله نمایشگاه
نمونه سقفهای هشتاد و هشت

 

 

سقف یک طرف شیب: طراحی اینگونه سقفها در ساخت سوله به صورتی هست که از طرف دیوار بلند تر به طرف دیگر یعنی دیوار کوتاه تر متصل میشود. در این نوع سوله ها همیشه یک دیوار از دیوار دیگر بلندتر میباشد


نکته: این سه نوع طراحی سقف در ساخت سوله که در بالا گفته شده در اکثر مواقع در سوله های تیر ورق اجرا میشود و مدل سنتی میباشد. این نوع سقفها سنگینتر هستند و همچنین دارای معایب دیگری از جمله عدم تهویه مناسب، اتلاف انرژی بیشتر برای سرمایش و گرمایش و…. هستند

سقف قوسی : نوع دیگر سقفها در ساخت سوله ، سقف های قوسی هستند که اصولا در شییوه ساخت سوله های خرپایی استفاده میشود. این سقفها بسیار سبکتر هستند و و با توجه به هندسه چیدمان فولاد در آنها دارای استقامت خیلی بالاتر هستند، تهویه بسیار مناسبتری دارند و همجنین میزان اتلاف انرژی نیز در آنها کاهش داشته است. پس توصیه میشود که تا حد امکان در ساخت سوله خود از سقف قوسی استفاده فرمایید و به شرکت سوله سازی از این مدل سفارش دهید

 

 

سوله,ساخت سوله,سوله سبک,سوله ارزان,اجرای سوله,سوله سازی,لیست قیمت سوله دست دوم,طراحی سوله,سوله خرپایی,امیر سوله,سوله کارخانه,سوله انبار،سوله کارگاه,سوله نمایشگاه
نمونه سوله قوسی
 

 

عوامل تاثیر گذار در قیمت سوله

 

همانطور که در اوایل این صفحه گفته شد دهانه و ارتفاع تعیین کننده ترین آیتم در ساخت سوله میباشد. دهانه و ارتفاع مشخص میکنند که در هر متر مربع چند کیلو فولاد باید صرف شود، دانستن این وزن در هر متر باعث میشود که شما بتوانید وزن کل سازه را با توجه به طول آن مشخص کنید. اما این تمام موضوع نیست، شما تا اینجای پروژه فقط قیمت اجرای اسکلت فلزی را متوجه شدید و به غیر از سازه فلزی شما نیاز به فونداسیون و دیوارچینی و پوشش سقف دارید.

موضوع دیگری که در قیمت تمام شده موثر است شرایط خاک زمین شما میباشد که باید مشخص شود که تراکم خاک و مقاومت آن چه میزان است. در بعضی موارد اگر زمین ناهمواری های زیادی داشته باشد و اختلاف سطح داشته باشد باید بدانید که حتما باید این موضوع رفع شود و سطح زمین مسطح گردد که همین امر میتونه برای شما هزینه های پنهانی را به وجود آورد.


نوع دیواری که باید استفاده کنید بستگی به کاربری شما دارد اما در اینجا از کمترین قیمت چند مورد را به شما میگوییم: بلوک ، آجر ، آجر دو طرف نما، ساندویچ پنل و….

موضوع بحث مطلب بعدی در رابطه با ساخت سوله دو طبقه میباشد، اگر شما تصمیمی برای ساخت سوله دو طبقه ندارید از این بحث عبور کنید.ساخت سوله دو طبقه

سوله ها میتوانند دارای طبقاتی باشند. بعضی از کارفرمایان در بعضی شرایط سفارش دو طبقه بودن سوله را میدهند که اینکار قابل انجام هست. اصولا کاربری هایی مثل تالار پذیرایی ، مثل شرکت های صنعتی که ترجیح میدهند طبقه دوم آن اداری باشد و کاربری های دیگر تصمیم به ایجاد طبقه دوم میگیرند. نکته بسیار مهم : امیر سوله همیشه وقتی با این درخواست روبرو میشود، یک سوال میپرسد؛ در محدوده محل ساخت سوله شما زمین متری چقدر میباشد؟ حال به دلایل این سوال میپردازیم.

وقتی که سوله طبقات به آن اضافه میشود چند بحث جدید باز میشود. یکی اینکه ارتفاع سوله افزایش پیدا میکند و همین موضوع باعث میشود که بار باد در سوله تاثیر گزاری بیشتری داشته باشد پس سازه از این جهت باید قویتر ساخته شود که این یعنی مصرف بیشتر فولاد و افزایش قیمت، نکته بعدی بار و فشار هست که طبقه دوم به سازه وارد میکند، هرچقدر که کاربری طبقه دوم برای مصارف و استفاده از دستگاه های سنگین باشد ، سازه هم باید به همان نسبت قوی تر باشد، حال نکته ای که در اینجا حائژ اهمیت میباشد این است که: وقتی بر روی طبقه دوم بار و فشار باشد، زلزله میتواند تهدید بزرگتری نسبت باد و سایر بارها باشد. حال برای مرتفع کردن این موضوع هم باز باید فولاد بیشتری مصرف کرد که استقامت سوله را به میزان استاندارد رساند. پس متوجه شدیم که برای یک سوله دو طبقه باید ساطه را قوی تر کرد که این موضوع قطعا باعث بالاتر رفتن قیمت تمام شده به میزان قابل توجهی ختم میشود، حال این کار در زمانی صرفه اقتصادی دارد که قیمت زمین در آن منطقه بالا باشد. اما اگر قیمت زمین بالا نباشد بهتر است که زمین بزرگتری را خریداری کرد و مساحت ساخت سوله را افزایش داد و یا از ۲ عدد سوله استفاده کرد.

 

گام سوم :

تعیین روش مناسب

خب رسیدیم به یک گام بسیار مهم یعنی، ساخت سوله و تعیین روش مناسب . ما قصد داریم که در گام سوم به چهار روش اصلی ساخت سوله بپردازیم و انواع سوله را به شما توضیح دهیم

معرفی انواع سوله :

۱ – ساخت سوله سبک ( نام های دیگر این نوع سازه : ساخت سوله خرپایی ، ساخت سوله HSS ، ساخت سوله قوسی )


۲- ساخت سوله تیر ورقی ( نام های دیگر این نوع سازه : ساخت سوله سنتی ، ساخت سوله سنگین )


۳ – ساخت سوله UBM


۴- سوله دست دوم ( البته سوله دست دوم یک روش نیست اما به دلیل تقاضای زیاد ما به معرفی و حقایق پشت پرده آن هم میپردازیم )

خب اگر تا اینجا نکات مثبتی را متوجه شدید و اگر باز میخواهید در مورد گام سوم و همچنین گام های بعدی بیشتر بدانید لطفا برای ادامه روی لینکهای زیر این نوشته های قرمز کلیک کنید….

راستی ، واقعا کم هستند سایتهایی که واقعیت ها را به دور از تبلیغات ارایه میدهند ، لطفا اگر فکر میکنید این مقاله به شما کمکی کرده یک کامنت در آخر همین صفحه بنویسید برای ما و بعد به سراغ گام های بعدی بروید. این کار شما کمک میکنه به ما ، تا رتبه بهتری در گوگل بگیریم و افراد بیشتری با این مطالب آشنا بشوند و بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند. از اینکه وقت گذاشتید و این مقاله را خواندید صمیمانه از شما متشکریم.

 

گام سوم: معرفی انواع سوله + معایب و مزایای هر کدام ( بهترین انتخاب برای کسب کار شما )

گام چهارم و پنجم : دفترچه محاسبات + نوشتن بهترین قرارداد سوله و نکات مهم آن

 

لیست قیمت سوله دست دوم

برای تماس و اطلاع از قیمتهای اسکلت فلزی نو و به شیوه خرپایی و سبک بر روی قیمت سوله کلیک فرمائید.

 

اگـر در پـی ساخت سوله و سـازه فلـزی هسـتید با سفـارش سوله و سپُـردن پـروژه خود به امیر سوله ، دیگر دغدغه ای برای کیفیت ، دوام ، هزینه و زمان پایان ساخت سازه خود نخواهید داشت، چرا که افتخار ما در امیر سوله سرعت و کیفیت بالا در کنار قیمت مناسب و رقابتی است که در طول سالها فعالیت و خدماتمان موجب خرسندی و رضایت 100% مشتریان عزیز را فراهم آورده که ساخت بیش از 1700 سوله و سازه فلزی تا کنون و همکاری و انجام چندین پروژه برای برندهای معروفی  همچون ( توتال فرانسه ، پاناسونیک ، ایران خودرو ، سایپا ، پارس خودرو ، سیمان نیریز و لار ، آدامس ریلکس ، فولاد خوزستان ، پرسپولیس و ... ) مُهر تأییدی برای گفته های ما و اطمینان خاطری برای مشتریان عزیزمان می باشد .   

 

منبع : امیر سوله و نوین

ویرایش متن و قرار دادن مطلب :

مهندس حسام هاشم پور

 

 

« منتظر نظرات شما عزیزان هستیم »

 

 

 

 

 

 

 

حمید گفت:
مفید بود ...
مهران رفیعی گفت:
بسیار سپاس برای قراردادن این مطالب
چند ماه پیش یکی از همین شرکتای سوله سازی یه سوله برام ساخت و خیلی اذیت شدم و الان چیزایی که از موقع ساخت توی ذهن و خاطرم هست رو با نوشته های شما تحلیل میکنم قشنگ متوجه میشم که کجاها ازم کلاهبرداری کردن و من اصلا متوجه نشدم. کاش قبل از ساخت سولم این مطلب شمارو میخوندم.
در هر صورت بازم ممنون از صداقتی که توی مطلب داشتین و براتون آرزوی موفقیت میکنم.
    هاشم پور گفت:
    خواهش میکنم جناب رفیعی و از اینکه از سایت ما دیدن کردید ممنونم.
    متاسفانه از اینجور کلاهبرداری ها از سوی برخی سازنده ها که تعداد کمی هم نیستن وجود داره و امیدوارم تمام کسانی که قصد خرید سوله دارن این مطالب رو قبل خرید بخونن تا متضرر نشن و برای شما هم آرزوی موفقیت دارم.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها